កិច្ចពិភាក្សាតុមូលថ្នាក់ជាតិសម្រាប់កម្ពុជា Partner2Connect
កិច្ចពិភាក្សាតុមូលថ្នាក់ជាតិសម្រាប់កម្ពុជា Partner2Connect (P2C) ប្រព្រឹត្តទៅចាប់ពីថ្ងៃទី ៨-៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០២៤ នៅរាជធានីភ្នំពេញ។ កិច្ចប្រជុំក្នុងប្រទេសនេះនឹងផ្តល់ឱកាសពិសេសមួយសម្រាប់អ្នកពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ទាំងកម្រិតពិភពលោក និងថ្នាក់ជាតិ ដើម្បីរួមគ្នាស្វែងយល់ពីតម្រូវការរបស់ប្រទេសកម្ពុជា និងកំណត់ការឆ្លើយតបដ៏ល្អបំផុតចំពោះការផ្លាស់ប្តូរឌីជីថលរបស់ខ្លួន។ នេះរាប់បញ្ចូលទាំងការកៀងគរការសន្យា P2C ថ្មី និងការជជែកពិភាក្សាជាមួយភាគីពាក់ព័ន្ធសំខាន់ៗ។ គោលបំណងនៃកិច្ចពីភាក្សាតុមូលមានដូចខាងក្រោម៖ បង្កើតការយល់ដឹងកាន់តែស៊ីជម្រៅអំពីទិដ្ឋភាពឌីជីថលរបស់ប្រទេសកម្ពុជា គំនិតផ្តួចផ្តើមការផ្លាស់ប្តូរឌីជីថល គោលនយោបាយ និងយុទ្ធសាស្ត្រពាក់ព័ន្ធ ឱកាសដែលមានស្រាប់ និងគម្លាតនៃការអភិវឌ្ឍន៍។ ប្រមូលផ្តុំភាគីពាក់ព័ន្ធសំខាន់ៗដែលពាក់ព័ន្ធនឹងការផ្លាស់ប្តូរឌីជីថលរបស់កម្ពុជា រួមមានរដ្ឋាភិបាល អង្គការ P2C ម្ចាស់ជំនួយ អង្គការសហប្រជាជាតិ និងអង្គការអន្តរជាតិ វិស័យឯកជន សង្គមស៊ីវិល និងបណ្ឌិតសភា ដើម្បីពិភាក្សា និងតម្រឹមលើវិស័យអាទិភាពរបស់កម្ពុជាសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍន៍ និងគោលដៅ។ ប្រមូលការសន្យាបន្ថែមរបស់ P2C ដើម្បីដោះស្រាយគម្លាត និងអាទិភាពរបស់កម្ពុជា និងសម្របសម្រួលភាពជាដៃគូប្រកបដោយនិរន្តរភាព។ សួមចូលទៅកាន់តំណភ្ជាប់នេះសម្រាប់ពត័មានបន្ថែម។
Tech Salon #10: ណែនាំវិធានសុវត្ថិភាពគណនីហ្វេសប៊ុក និងតេឡេក្រាម
កម្មវិធី Tech Salon #10 នឹងមានចែករំលែកអំពីប្រធានបទ ណែនាំវិធានសុវត្ថិភាពគណនី ហ្វេសប៊ុក និងតេឡេក្រាម ព្រមទាំងការកំណត់ និងមូលហេតុមួយចំនួនដែលនាំឲ្យគេអាចវាយប្រហារអ្នកបាន និងវិធានការពារ។ វាគ្មិន៖ លោក ជី សុផាត ចុះឈ្មោះជាមុន https://forms.gle/JTcwzcMEnUy6sWyi9
វេទិកាសន្តិសុខសាយប័រសម្រាប់យុវជន
វេទិកាស្ដីពីភាពធន់នៃសន្ដិសុខសាយប័រ ត្រូវបានរៀបចំក្នុងគោលបំណងប្រមូលផ្ដុំអ្នកជំនាញនៅក្នុងវិស័យបច្ចេកវិទ្យា ដែលមានការអញ្ជើញចូលរួមពីតំណាង ក្រសួងស្ថាប័នរដ្ឋ វិស័យឯកជន និងភាគីពាក់ព័ន្ធ ដើម្បីផ្សព្វផ្សាយណែនាំពីសន្តិសុខសាយប័រ ចែករំលែកវិធីសាស្ត្រក្នុងការបង្ការ គ្រប់គ្រង និងឆ្លើយតបចំពោះការគំរាមកំហែងសន្តិសុខសាយប័រ ព្រមទាំងបង្កើតជាសង្គមមួយដែលមានសុវត្ថិភាពសម្រាប់កម្ពុជា។ ជាពិសេស វេទិកានេះនឹងផ្ដល់ឱកាសដល់អ្នកចូលរួមឱ្យទទួលបានបទពិសោធអំពីការជ្រើសរើសជំនាញសិក្សា ឱកាសការងារ បដិវត្តន៍សន្តិសុខសាយប័រ និងអនាគតនៃវិស័យសន្តិសុខសាយប័រនៅកម្ពុជា ក៏ដូចជាក្នុងតំបន់ និងសកលលោកផងដែរ។ កាលបរិច្ឆទ៖ ថ្ងៃទី ២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ (១២:៣០នាទី-១៧:០០នាទីរសៀល) ទីតាំង៖ មជ្ឈមណ្ឌលសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-ជប៉ុន (CJCC) តំណចុះឈ្មោះ https://form.gov.kh/671875afe5f8d80012a4c08d សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមសូមទំនាក់ទំនងតាមរយៈលេខទូរសព្ទ ០១៥ ៥២០ ៧០៧ (តេលេក្រាម)